Remonty Twlag

Co zrobić ze starymi oknami?

Post by relatedRelated post

Można zlecić ich wywóz i utylizację ekipie dokonującej montażu nowych okien. Można też zamówić w pobliskim zakładzie usług komunalnych kontener na odpady budowlane, który po remoncie będzie przez niego zabrany. Wynajmuje się go na określony umową czas. Koszt wynajmu zależy od wielkości zasobnika, którą dobiera się na podstawie szacunkowego ciężaru lub objętości wywożonej stolarki. Jest to średnio 250-500 zł.

Po co otwory w drzwiach łazienkowych?
Zapewniają one wlot powietrza, co jest niezbędne do prawidłowego działania wentylacji w łazience. Bez otworów, kratek lub podcięć w dolnej części drzwi powietrze nie byłoby zasysane do wywiewu, tylko wypychane w stronę i mieszkania. Na uwagę zasługuje fakt, że choć przepisy nakazują wykonywanie w drzwiach łazienkowych otworów lub podcięć, większość producentów żąda dopłat za ich estetyczne wykończenie (na przykład metalowe tuleje).

Czy lepiej wybrać okno o ciepłych profilach, czy z energooszczędną szybą?
Teoretycznie to szyba ma największy wpływ na parametry cieplne okna, bo jej powierzchnia jest stosunkowo największa. Jednak o końcowej wartości współczynnika przenikania ciepła decydują nie tylko szyby, ale też sposób ich osadzenia w profilu, rodzaj materiału, z jakiego są wykonane profile, ich właściwości i sposób montażu całego okna w ścianie. Jeśli zatem chcemy kupić ciepłe okno, nie powinniśmy rozpatrywać właściwości jego elementów, tylko określić maksymalną wartość współ-czynnika U dla całego okna i podać ją w zamówieniu.
Standardowo jest ona nie większa niż 1,7-1,8 W/(m2 K), ale w domach energooszczędnych poleca się mniej niż 0,9 W/(m2 K). Wybrane okno trzeba jeszcze zamontować zgodnie z wytycznymi.

About

1 Comment

  1. ola_p
     / 

    Okna to według mnie największa powierzchnia przez którą ucieka ciepło z budynku. Warto zatem zastanowić się nad wyborem „ciepłych” okien, nawet tych trzyszybowych.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BUDOWNICTWO:

DRZWI

test