Bezpieczne schody

Byadmin

Bezpieczne schody

Przy schodach o wysokości powyżej 50 cm niezbędna jest balustrada. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że będzie kolidowała z wystrojem wnętrza, nie powinno się z niej rezygnować. Asortyment materiałów i wzorów jest tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybrać ażurowe bogato zdobione osłony z kutego metalu, proste pionowe lub poziome tralki, balustrady z drewna, metalu czy szkła, a nawet grube, przypominające ścianki osłony betonowe. Ważne, aby osłaniając bieg, balustrada zbytnio nie zmniejszała jego szerokości, która mierzona w świetle nie może być mniejsza niż 80 cm. Jeżeli balustradę mocuje się do górnej powierzchni stopni, zmniejsza się ich szerokość. W miarę możliwości lepiej zatem przykręcać ją z boku płyty biegowej, zyskując w ten sposób kilka centymetrów przestrzeni komunikacyjnej.

Zobacz jeszcze

About the author

admin administrator

3 komentarze

Balustrady IwoniaPosted on1:07 pm - sie 27, 2013

A znam ludzi, którzy uważają że balustrady są niemodne. Ale ja sobie nie wyobrażam bez niczego. Balustrada to taki rodzaj zabezpieczenia więc dziwię się ludziom.

MareqPosted on1:08 pm - sie 27, 2013

No tak, tylko nie wszystkich na te balustrady stać. Przecież to nie mały wydatek, wiem coś o tym 🙂

MiuyPosted on1:14 pm - sty 27, 2014

Jak się nie ma dzieci to można poczekać, ale jeśli już jest jakieś dziecko i wcale nie musi być malutkie to jest problem. Dzieci mają różne i dziwne pomysły, które ciężko przewidzieć.

Leave a Reply