Remonty Twlag

Drewniana okładzina na ścianie

Post by relatedRelated post

5Położenie drewnianej okładziny na ścianie może wydawać się niełatwym zadaniem, jednak nie musi się to potwierdzić. Jeżeli zamontujemy ją na podkładzie z listew, a nie będziemy przyklejać jej bezpośrednio do podłoża, prace przygotowawczo-wykończeniowe okażą się znacznie łatwiejsze niż przy wielu innych sposobach wykańczania ścian.

Przygotowujemy podłoże…
Jeśli okładzina ma być montowana na ruszcie wykonanym z drewnianych listew, przygotowanie podłoża będzie łatwe i nie zajmie wiele czasu. W tym wypadku nie jest ważne, w jaki sposób wykończona jest ściana. Liczy się to, by kołki mocujące były solidnie w niej zamontowane. Bezwzględnie należy sprawdzić stan ściany, na przykład opukując ją młotkiem. Jeśli usłyszymy pusty dźwięk, wówczas trzeba skuć wierzchnią warstwę, a braki wypełnić zaprawą. Jakiekolwiek nierówności ścian można „zgubić”, stosując pod rusztem drewniane podkładki.

Uwaga! Przed położeniem drewna na ścianie w pomieszczeniu w którym panuje wilgoć, należy wywiercić w listwach tworzących ruszt – otwory, które będą wentylować przestrzeń przy ścianie. Trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu nie tylko wierzchniej, ale także spodniej strony okładziny oraz drewnianego rusztu. Należy je zabezpieczyć impregnatem, który będzie chronił przed wilgocią.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BUDOWNICTWO:

DRZWI

test