Remonty Twlag

Jak najlepiej otwierać drzwi – na zewnątrz czy do środka?

Post by relatedRelated post

W łazienkach drzwi zawsze otwierają się na zewnątrz. Wynika to z zasad bezpieczeństwa – gdyby osoba korzystająca z łazienki zasłabła, to leżąc przy drzwiach, blokowałaby przejście, co uniemożliwiłoby udzielenie jej pomocy. Ta zasada jest godna zapamiętania we wszystkich ciasnych pomieszczeniach, bo wypadki zdarzają się przecież nie tylko w łazienkach. Alternatywą dla drzwi otwieranych na zewnątrz mogą być drzwi przesuwne. Oczywiście w dużych łazienkach nie ma to takiego znaczenia, ale zmiana kierunku otwierania drzwi zazwyczaj odbywa się już na etapie wykańczania, na wyraźne życzenie inwestora, kiedy nie odpowiada mu inne rozwiązanie.
W pomieszczeniach mieszkalnych to, czy drzwi otwierają się na zewnątrz, czy do środka, zależy tylko od wygody komunikacji. Jeśli do pokoju prowadzi wąski korytarz albo dwa pokoje leżą naprzeciwko siebie, to oczywiste jest, że drzwi powinny otwierać się do środka.
Inaczej każde otwarcie ich skrzydła grozi uderzeniem osoby przechodzącej obok albo zderzeniem z drzwiami pokoju przeciwległego. W kotłowniach, które pod drzwiami mają metalowy próg (konieczny przy ogrzewaniu gazem płynnym), skrzydła też zawsze otwierają się na zewnątrz.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BUDOWNICTWO:

DRZWI

test