Remonty Twlag

Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

Post by relatedRelated post

Aranżację wygodnej łazienki na poddaszu utrudniają skosy. Od tego, na jakiej wysokości się zaczynają i pod jakim kątem są nachylone, zależy to, gdzie można zamontować umywalkę, powiesić miskę ustępową, ustawić wannę lub kabinę prysznicową. By można było swobodnie korzystać z urządzeń sanitarnych, trzeba zapewnić przed nimi odpowiednią wysokość – co najmniej 190 cm.
Czasem – kosztem wolnej przestrzeni należy odsunąć sprzęty od ścian ku środkowi łazienki. Będą w tym pomocne stelaże instalacyjne, które można zamontować prostopadle do ścian łazienki albo tak, żeby nie stykały się z żadną ścianą.
Do urządzania łazienki na poddaszu można też wybrać nowoczesną ceramikę, czyli wanny i kabiny przystosowane do montażu nie przy ścianie, tylko na środku pomieszczenia. Sprawdzą się tu również urządzenia nietypowe, na przykład kabiny prysznicowe nadające się do montażu pod skosami. Przestrzeń pod pochyłym sufitem to dobre miejsce na zrobienie schowków albo ustawienie pralki. Jeśli ścianka kolankowa ma wysokość co najmniej 1 m, można także postawić przy niej wannę.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BUDOWNICTWO:

DRZWI

test