Remonty Twlag

Jak zrobić spadek, gdy go nie ma

Post by relatedRelated post

Nawet drobne prace na dachu powinny istnieć wykonywane fachowo, a co dopiero poważne roboty związane z wymianą pokrycia. Wątpliwości w tutejszym względzie nie brakuje. Odpowiadamy więc na najczęściej zadawane pytania dotyczące poszczególnych robót remontowych.
Każdy dach powinien posiadać odpowiednie spadki w kierunku otworów lub rynien odprowadzających wodę. Powinny one wynosić  1,5-20%, zależnie od powierzchni dachu i typu tego konstrukcji. Jeśli spadku brak, trzeba go w jakiś metoda uformować.
Inaczej woda będzie zalegać na dachu, co wcześniej czy później kończy się zalaniem stropu. Możliwości są dwie – zerwać  wszystkie warstwy i uformować na stropie obniżka z betonu bądź odpowiedniej zaprawy lub również zrobić obniżka w warstwie ociepleniowej przy zastosowaniu tak zwanych klinów dachowych, czyli zestawu płyt o przekroju skośnym. Pierwsza metoda  bywa tańsza, choć zmusza do całkowitej rozbiórki dachu. W przypadku drugiej rozbiórka również może istnieć konieczna, jeżeli ocieplenie bywa zrobione z archaicznych materiałów – żużlu, polepy itp. Jeśli bywa z wełny lub styropianu, wystarczy usunięcie pokrycia i dołożenie klinów formujących spadek.

Zobacz jeszcze

Tags: , ,
About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BUDOWNICTWO:

DRZWI

test