Remonty Twlag

Mocne stopnie

Post by relatedRelated post

To zdecydowanie komfortowe rozwiązanie komunikacji między piętrami w budynku. Tanie, trwałe i wygodne nawet w stanie surowym, podczas budowy. A do tego ładne, bo wykańcza się je w ulubionym stylu.

Żelbet daje architektom ogromne możliwości projektowe. Jest mocny, wytrzymały, a dzięki indywidualnemu doborowi grubości betonu i rozkładu zbrojenia zapewnia stateczność nawet konstrukcjom o nietypowych kształtach. Dlatego żelbetowe schody można dopasować praktycznie do każdego, również oryginalnego wnętrza. Mogą być jedno- lub kilkubiegowe, o planie prostokąta lub koła, pełne i ażurowe (wsporniki). Betonuje się je na etapie stanu surowego budynku, więc można ich używać już podczas budowy, co jest znacznie wygodniejsze niż korzystanie z drabiny. Później zaś łatwo je estetycznie wykończyć w wybranym przez siebie stylu. Masywna konstrukcja sprawia, że trudno je wprawić w drgania, czyli pod wpływem chodzenia nie dudnią, co docenią zwłaszcza mieszkańcy zabudowy szeregowej. Odgłosy kroków mogą się bowiem przenosić przez strop i ściany budynku nawet w jego odległe partie. Wykonanie schodów nie jest wbrew pozorom trudne, fachowcy są obeznani z żelbetem. Wystarczy, że będą pracować starannie i postępować zgodnie z projektem, a budowa przebiegnie bez problemów.
Budowa i działanie
Schody żelbetowe muszą być stabilnie zamocowane. Sposób podparcia i zakotwienia konstrukcji zależy od jej budowy. W schodach płytowych funkcję podparcia przejmują płyty spoczników zamocowane w podłodze, stropie, czasami w ścianie. To one przenoszą obciążenia ze schodów na konstrukcję budynku.

Zobacz jeszcze

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BUDOWNICTWO:

DRZWI

test